دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
جستجو
باحضور دستياور ويژه رئيس جمهور؛  همايش شهرياران در بهاران در سمنان برگزار گرديد . 1395/12/21
باحضور دستياور ويژه رئيس جمهور؛ همايش شهرياران در بهاران در سمنان برگزار گرديد .

آئين ويژه رونمايي از دستاوردها و سامانه حقوق شهروندي استان سمنان، موسوم به «شهرياران در بهاران» با حضور الهام امين زاده مشاور ويژه رئيس جمهور در مقوله حقوق شهروندي، استاندار سمنان و تني چند از مديران دستگاه هاي اجرايي به ميزباني سالن تئاتر شهر فرهنگسراي كومش سمنان برگزار شد .

در اين مراسم به طور رسمي از استان سمنان به عنوان پايلوت طرح اجرا، نظارت و آموزش حقوق شهروندي ياد و از سامانه ويژه اي كه به اين منظور طراحي شده است، رونمايي شد .

توزيع كتاب هاي درسي در دبيرستان ها و همچنين سامانه رسمي حقوق شهروندي براي پاسخ به سوالات متداول و رايج مردم در اين حوزه در زمره اقداماتي است كه سمنان را به مثابه استان پايلوت اجراي حقوق شهروندي تعيين كرده و از امروز در اين استان، آغاز به كار مي كند.

استاندار سمنان در اين مراسم با بيان اينكه يكي از مزيت ها و ظرفيت هاي خوب استان، نيروي انساني است، گفت: اين استان داراي مزيت هاي فوق العاده و منحصر به فردي است كه بهره گيري از آنها مي تواند در راستاي اجراي حقوق شهروندي مثمر ثمر باشد كه نمونه آن وجود 110 هزار دانشجو در استاني است كه جمعيتش 600هزار نفر تخمين زده مي شود.

ايشان بيان داشت: بر طبق آمار از هر شش نفر در استان سمنان، يكي دانشجو است كه اين سه برابر نرم كشور محسوب مي شود همچنين اين استان همين ميزان دانش آموز نيز دارد كه با آموزش اين دو قشر مي توان از بابت ترويج حقوق شهروندي نسبت به 33درصد مردم استان، آسوده خيال بود.

دكتر خباز افزود: يكي از مقوله هاي مهم در حوزه حقوق شهروندي آموزش است كه اين مهم خوشبختانه در استان سمنان به خوبي در دست پيگيري است كه در اصل يكي از ملاك هاي انتخاب اين استان به مثابه پايلوت حقوق شهروندي نيز همين آمادگي اجتماعي و آموزش در سطح همگاني محسوب مي شود.

تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور اجتماعي و فرهنگي كدپستي : 351479961    تلفن :  0232129203   و  0232129204  و 02333443493  و 02333448985 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal