دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
جستجو
برای نخستین بار در استان ، جشنواره شهروند برتر برگزار می شود 1397/03/12
برای نخستین بار در استان ، جشنواره شهروند برتر برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان ، امیر بینایی ، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی، معرفی و تشویق شهروندان برگزیده در ابعاد و حوزه های مختلف و همچنین تشویق شهروندان به تلاش در جهت ارتقاء شاخص های فرهنگ شهروندی و الگو سازی از شهروندان برگزیده جامعه عنوان کرد و اظهار داشت : در اجرای این طرح علاوه بر بستر سازی برای ارتقاء آموزش های شهروندی ، بانک اطلاعاتی جامع نخبگان و برگزیدگان استان تهیه خواهد شد .

امیر بینایی اضافه کرد : ارزیابی شهروندان و تطبیق آن با ارزش های فرهنگ شهروندی در یک جریان فرآیندی به انجام خواهد رسید و طی آن با همکاری مردم ، شهروندان فعال شناسایی و انتخاب خواهند شد .

مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت : در اجرای این جشنواره که برای نخستین بار در استان سمنان تحت این عنوان به اجرا در خواهد آمد ،  شوراهای اسلامی استان و سازمانهای دولتی و مردم نهاد همکاری خواهند داشت و طی آن از برگزیدگان در بخش های مختلف تجلیل بعمل خواهد آمد.

امیر بینایی ادامه داد: بمنظور تحقق اهداف این جشنواره و شناسایی فعالان اجتماعی و شهروندان برتر و بر اساس برنامه ی زمانی مشخص شده، شهروندان عزیز در استان سمنان با مراجعه به سایت جشنواره و همچنین اپلیکیشن محله یار به دو صورت ثبت اطلاعات توسط خود متقاضی ( خوداظهاری ) و معرفی شهروند فعال و نمونه توسط دیگر شهروندان،  مستندات لازم را ارائه نموده و پس از بررسی مستندات بر اساس شاخص های عمومی و اختصاصی مد نظر ، نفرات برتر و شهروندان برتر در حوزه ها و اقشار مختلف شناسایی و معرفی گردیده و با رای و نظر مردمی انتخاب و تجلیل خواهند شد .

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان همچنین گفت : باتوجه به اینکه مقرر است در هر جشنواره یک موضوع خاص تعیین و جوایز ویژه به کسانی که بیشترین فعالیت را در آن حوزه داشته اند، اهدا شود، لذا برای این دوره از جشنواره، حوزه "گردشگری و توجه به ابنیه تاریخی" به عنوان بخش ویژه انتخاب شده است .

 وی اضافه کرد : در جشنواره بخشی نیز مختص افراد بومی یا غیربومی اما غیرساکن تحت عنوان "شهروندان برگزیده افتخاری" در نظر گرفته شده است و در آن از کسانی که فعالیت ها و تلاش های مستمر و اثرگذاری در طول سالیان متمادی برای استان سمنان داشته اند، تقدیر به عمل می آید.

امیر بینایی پروسه ی آغاز جشنواره را از تابستان سال جاری عنوان کرد و اظهار داشت : برگزیدگان این جشنواره علاوه بر دریافت هدایای نقدی ، موفق به دریافت نشان «شهروند برگزیده» و برخورداری از مزایا و تسهیلات این نشان اعم از تخفیف عوارض ، و استفاده از خدمات اختصاصی شهرداری ها بصورت ویژه گردیده و شرح زندگی، خدمات و افتخارات آنان  در مکانی خاص تحت عنوان «برگزیدگان و مشاهیر شهر»نصب و نگهداری خواهد شد .

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان در پایان گفت : یکی از شهرستانهای استان ، بعنوان پایلوت برگزاری اولین دوره ی این جشنواره انتخاب شده است و طی سالهای بعد ، این جشنواره با رویکرد استانی برگزار خواهد شد .     

تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور اجتماعي و فرهنگي كدپستي : 351479961    تلفن :  0232129203   و  0232129204  و 02333443493  و 02333448985 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal