دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
جستجو
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی از دو برابر شدن سازمانهای مردم نهاد در استان خبر داد. 1397/05/29
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی از دو برابر شدن سازمانهای مردم نهاد در استان خبر داد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان در همایش سازمانهای مردم نهاد با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد باید بیش از پیش در پیشبرد اهداف دولت نقش ایفا کنند، افزود : استان سمنان نسبت به جمعیت به عنوان حوزه برخوردار از لحاظ فعالیت سازمان های مردم نهاد اجتماعی ست و تشکل های مردم نهاد در این استان همواره همراه دولت در تحقق اهداف بوده است.

امیر بینایی بیان کرد : در زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در این استان 130 سازمان مردم نهاد از استانداری و فرمانداری مجوز گرفته و فعال بودند ولی به همت دولت تدبیر و امید امروز 259 سازمان مردم نهاد از استانداری و فرمانداری دارای مجوز فعالیت هستند که نشاندهنده رشد 99 درصدی تشکیل سازمان های مردم نهاد در استان سمنان است.

به گفته وی، در این استان در مجموع بیش از 400 سازمان مردم نهاد در زمینه های مختلف فعال هستند که عمده فعالیت آنها در حوزه گردشگری ، زیست محیطی ، اجتماعی و خیریه است که همواره کمک حال دولت هستند.

بینایی تصریح کرد : بر اساس منویات رهبری و هدفگذاری دولت تدبیر و امید، پنج محور فعالیت برای سازمان های مردم نهاد در این استان مشخص شد.

وی، تحقق شعار سال در حمایت از کالای ایرانی، نشاط آفرینی، کمک به کاهش آسیب های اجتماعی ، توانمندی جوامع محلی و توسعه مهارت آموزی برای تحقق شعار هر سمنانی یک مهارت، را از محورهای فعالیت تعریف شده برای سمن ها برشمرد.

به گزارش ایرنا ، 22 مرداد در تقویم رسمی کشورمان به روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی نامگذاری شده است، در کشور نزدیک به 14 هزار سازمان مردم نهاد مجوزدار ثبت شده که از این تعداد 86 درصد فعال و 14 درصد غیرفعالند یا فعالیت کمی دارند، در استان سمنان بیش از 400 سازمان مردم نهاد وجود دارد.

تعداد بازدید: 43
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور اجتماعي و فرهنگي كدپستي : 351479961    تلفن :  0232129203   و  0232129204  و 02333443493  و 02333448985 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal