دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
جستجو
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی : کلیه فعالیتهای اجتماعی باید در سفره مردم دیده شود. 1397/10/19
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی : کلیه فعالیتهای اجتماعی باید در سفره مردم دیده شود.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی  در جلسه کارگروه استانی حقوق شهروندی گفت : انجام کلیه امور با محوریت دولت به خاطر کمبود اعتبارات ، کمبود منابع انسانی و  عدم شناخت از مسائل و مشکلات  مردم میسر نیست و مردم باید رشته امور را بدست گرفته و یاریگر دولت در امور اجتماعی باشند .

و ی افزود: دولت تدبیر و امید برای افزایش امنیت، آزادی و شایسته‌سالاری اقدام به تهیه منشور حقوق شهروندی براساس قوانین و احکام اسلامی نموده  و یکی از تاکیدات دکتر روحانی بر منشور حقوق شهروندی  حفظ کرامت هر شهروند در جمهوری اسلامی در همه ابعاد آن می باشد

بینایی با اشاره به اینکه سازمانهای مردم نهاد می توانند نقش مهمی را در این زمینه ایفا کنند افزود: سمنها به دلیل سه ویژگی غیرانتفاعی بودن، داوطلبانه و غیرسیاسی بودن. میتوانند حقوق شهروندی، فرهنگ و اخلاق شهروندی را در سطح جامعه ارتقا بدهند. ایشان افزود ویژگی مردمی و غیرانتفاعی بودن این نهادها سبب می‌شود سازمان های مردم نهاد واسطه مناسبی میان نهادهای دولتی و جامعه باشند و جهت افزایش مشارکت تلاش نمایند. سمنها به خاطر ارتباط بیشتر با متن جامعه دقیقتر و جامع تر می توانند مسائل و مشکلات را رصد کرده و پیشنهادات کاربردی ارائه دهند.

ایشان هدف از تشکیل این جلسه را توسعه مشارکتهای مردمی و تقویت سمنها  و موسسات مردم نهاد به منظور تحقق منشور حقوق شهروندی در امور اداری دانست  و اظهار داشت : بعد از مشارکت مردمی کارکرد نظارتی جامعه مدنی دومین راهکار برای تحقق حقوق شهروندی است. بعد از سازمان‌های مردم‌نهاد، راهکار بعدی بهره‌گیری از ظرفیت نهادها و دستگاه‌هایی است که در حوزه حقوق شهروندی فعالیت می‌کنند؛ نهادهایی همانند شوراهای شهر و شهرداری‌ها که در جامعه مدنی در راستای تحقق حقوق شهروندی نقش برجسته‌ای به عهده دارند. نهادهایی که دلیل اصلی بوجود آمدن‌شان سیاست‌گذاری و اجرای حقوق شهری است اما می‌توانند بازوان قدرتمندی برای اجرای حقوق شهروندی باشند.

بینایی با عنوان اینکه تحقق حقوق شهروندی به عزم همگانی نیاز دارد اظهار کرد: مشارکت دادن تمامی اقشار از همه سازمانها و شرکت شهروندان در فعالیتهای اجتماعی در این راستا بسیار موثر است. و استفاده از یک مدل در این زمینه می تواند کارگشا باشد.

تعداد بازدید: 28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور اجتماعي و فرهنگي كدپستي : 351479961    تلفن :  0232129203   و  0232129204  و 02333443493  و 02333448985 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal