دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
جستجو
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان: ظرفیت خیران سلامت به سمت برنامه های پیشگیرانه هدایت شود 1398/02/28
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان: ظرفیت خیران سلامت به سمت برنامه های پیشگیرانه هدایت شود

امیر بینایی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی افزود: از ظرفیت خیران برای برنامه‌ های حوزه بهداشت و پیشگیری استفاده شود تا عمده مشکلات بخش درمان کشور در آینده برطرف شود.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت مردمی در حوزه بهداشت و سلامت، بیان کرد: مشارکت همگانی در این عرصه با توجه به عمومی بودن سلامت یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان ادامه داد: انگیزه های خیرخواهانه باید شناسایی، ساماندهی و پشتیبانی شود.

وی به فعالیت مجمع خیران سلامت در استان سمنان اشاره و تصریح کرد: علاوه بر شناسایی و ساماندهی افراد خیرخواه، باید نیازهای حوزه سلامت شناسایی و فعالیت خیران به این سمت هدایت شود.

بینایی، نیازسنجی حوزه سلامت بر اساس مطالعات علمی و تحقیقات را از ضرورت ها برشمرد و افزود: نیازسنجی حوزه سلامت با هدف آگاهی یافتن خیران از نیازهای این حوزه و جلب حمایت مالی آنان به منظور جلوگیری از هدررفت منابع الزامی است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات مبتنی بر طرح آمایش بهداشت و سلامت خیران در این حوزه سبب افزایش اثرگذاری و کاهش مشکلات درمانی در آینده می شود.

مدیرکل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان یادآور شد: فعالیت های تحقیقاتی در حوزه بهداشت و سلامت در شهرها و روستاهای استان، نیازهای مردم مناطق در این حوزه را براساس اقلیم، جمعیت و نوع آسیب های موجود در منطقه ارزیابی، بررسی و شناسایی می کند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با اشاره به فعالیت موسسه های متعدد خیریه حوزه بهداشت و سلامت در این استان، خاطرنشان کرد: این موسسه های خیریه برای خدمات رسانی مطلوب تر به افراد جامعه تجمیع شوند.

وی تاکید کرد: تجمیع و تخصصی شدن موسسه های خیریه سبب افزایش کیفیت ارائه خدمات و جلوگیری از موازی کاری در این حوزه می شود.

بینایی اظهارداشت: برخی همپوشانی های عملیاتی این موسسه ها مانع ارائه خدمات مطلوب به نیازمندان در حوزه سلامت شده است و گاهی برخی افراد نیازمند از دریافت خدمات محروم می مانند.

تعداد بازدید: 4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور اجتماعي و فرهنگي كدپستي : 351479961    تلفن :  0232129203   و  0232129204  و 02333443493  و 02333448985 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal