دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
جستجو
مرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری: 68درصد زنان متقاضی طلاق در سمنان مهریه خود را بخشیدند 1398/02/28
مرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری: 68درصد زنان متقاضی طلاق در سمنان مهریه خود را بخشیدند

امیر بینایی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در دفتر امام جمعه سمنان افزود: آمار طلاق در سال 97 نسبت به سال 96 در استان 3.5 درصد کاهش یافته است.وی اظهار داشت: براساس کارهای تحقیقاتی انجام شده بیشترین آمار طلاق مربوط به شهرستان های دامغان و آرادان است.

وی ادامه داد: استان سمنان در نرخ طلاق در رده های بالای جدول فراوانی طلاق استان ها قرار ندارد و این نشان از وضعیت مطلوب جامعه است اما برای کاهش بیش از پیش نرخ طلاق باید همه کمک کنند. به گفته بینایی، 90 درصد طلاق ها در استان سمنان مربوط به افراد بومی شهرستان ها نیست و حتی برخی افراد ممکن است از شهرستان ها و استان های مجاور به استان سمنان آمده و باعث افزایش آمار طلاق شوند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان اظهار داشت: این استان در زمینه فراوانی طلاق، در رده بیستم کشوری قرار دارد.وی یادآور شد: براساس پژوهش های انجام شده در جامعه آماری انتخاب شده، 80 درصد خانم های طلاق گرفته خانه دار و 60 درصد آقایان طلاق گرفته دارای مشاغل آزاد بودند.مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان ابراز داشت: نتیجه پژوهش ها حاکیست 40 درصد از درخواست طلاق از سوی آقایان، 55 درصد از سوی خانم ها و پنج درصد به صورت طلاق توافقی است.

بینایی بیان کرد: براساس پژوهش های انجام شده، 80 درصد جامعه هدف در استان سمنان که طلاق گرفته اند، مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم داشته اند و اغلب طلاق ها در مناطق محروم و کم برخوردار رخ می دهد.بینایی افزود: پژوهش های جامعه هدف حاکیست دخالت خانواده همسر، نبود تفاهم فکری و فرهنگی، مشکلات شغلی و اقتصادی علت طلاق زوج ها در استان سمنان است.وی ادامه داد: 27 درصد حضانت فرزندان بعد از طلاق با پدران و 73 درصد با مادران است و 75 درصد طلاق ها در پنج سال اول زندگی در استان سمنان رخ می دهد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان در ادامه گفت: براساس پژوهش در جامعه هدف، میانگین سن طلاق در استان سمنان در مردان 37 سال و در زنان 35 سال است.وی ادامه داد: 80 درصد آسیب های اجتماعی در مناطق محروم و کم برخوردار استان سمنان رخ داده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: برای کاهش آمار طلاق و تحکیم بنیان خانواده باید برای مشاوران و وکیل های حوزه خانواده، درجه و مجوز فعالیت صادر می شود.بینایی ادامه داد: هر مشاور و وکیل نباید حق دخالت در زندگی و خانواده داشته باشد و استان سمنان به دنبال ساماندهی مشاوران و وکیل ها و شکل گیری همیاران زندگی است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: برای اثر بخشی طرح ها در حوزه اجتماعی باید فرماندهی واحد شکل گیرد.بینایی اظهار داشت: مداخله بخش های مختلف در حوزه اجتماعی مانع دستیابی به نتیجه مطلوب می شود.به گفته مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، ایجاد مرکز آماری دقیق برای ارائه امار واحد، نقش مهم در برنامه ریزی صحیح و کاربردی دارد و استانداری سمنان برای تحقق این مهم سامانه رصد را طراحی و اجرا کرده است.

تعداد بازدید: 9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور اجتماعي و فرهنگي كدپستي : 351479961    تلفن :  0232129203   و  0232129204  و 02333443493  و 02333448985 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal