دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
جستجو
سومین کارگاه آموزشی مشاورین حوزه خانواده با حضور مدیرکل  دفتر امور اجتماعی و فرهنگی  برگزار شد 1398/05/15
سومین کارگاه آموزشی مشاورین حوزه خانواده با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد

در این جلسه بینایی با اشاره به اینکه پدیده شوم طلاق حاصل فرهنگ های غلط ، عدم شناخت دقیق زوجین از خصوصیات رفتاری جنس مخالف ، عدم آشنایی والدین و بزرگترها از مدیریت خانواده ، عدم تامین صحیح و به موقع نیازهای عاطفی و ... می باشد نقش مشاورین را در اصلاح رفتارها و روش ها را بسیار موثر دانست و افزود : برای ایفای این رسالت و مسئولیت نیازمند گذراندن دوره های آموزشی ، آشنایی با حوزه های مختلف اجتماعی ، جامعه شناسی و تحلیل گری اجتماعی هستیم که این دوره ها با همت دستگاههای متولی در حال برگزاری است .

وی ضمن تشکر از معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرائم دادگستری و اداره کل بهزیستی به جهت ورود به این مهم افزود : تمامی مشاورین باید دارای رتبه و گرید برای ورود به حوزه خانواده باشند تا ضمن پیشگیری از ورود و مداخله غیر کارشناسی بتوانیم اثربخشی فعالیت آنها را نیز مورد ارزیابی و پایش قرار دهیم .

بینایی از اجرای طرح همیاران زندگی برای حضور به موقع در رفع اختلافات خانوادگی بعنوان امری لازم و ضروری یاد کرد و خاطر نشان کرد زوجین تا پنج سال اول زندگی نیازمند همراهی مشاوران هستند و باید مورد حمایت و هدایت قرار گیرند که طرح همیاران که با مشارکت معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان در حال برگزاری است در راستای این مهم اجرا خواهد شد.

تعداد بازدید: 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور اجتماعي و فرهنگي كدپستي : 351479961    تلفن :  0232129203   و  0232129204  و 02333443493  و 02333448985 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal