دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
جستجو
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی : توسعه در کشور باید انسان محور، مردم محور و اجتماع محور باشد 1398/06/14
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی : توسعه در کشور باید انسان محور، مردم محور و اجتماع محور باشد

در این نشست بینایی با بیان اینکه دفتر امور اجتماعی و فرهنگی مدیریت آسیبهای اجتماعی را از نگاه توسعه ای دنبال می کند اظهار داشتند متاسفانه در کشور ما توسعه بر اساس پنج محور قدرت، مرکزیت، منابع ، کالبد محور و دولت محور صورت می­گیرد و اصلی ترین محور که مردم و آدمها هستند در سیستم توسعه ای کشور جایگاهی ندارد و به همین خاطر و با اعتبارات تخصیص یافته و برنامه های مختلف رشد و توسعه ای حاصل نمی گردد.

ببینایی اظهار داشت 80 درصد آسیبهای اجتماعی در 20 درصد مناطق اتفاق می افتد که با تدوین برنامه یکپارچه سازی نظارت اجتماعی به دنبال این هستیم که دستگاههای اجرایی را مجاب نماییم که تحت یک برنامه و با منابع مشخص حرکت و فعالیت نمایند.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در ادامه بیان داشتند در انجام کارهای سیاسی،اقتصادی و .. باید از دریچه اجتماعی ورود نماییم تا مادامی که انسانها و آدمها توانمند نشده و توسعه پیدا نکنند و فرهنگ کار در آنها نهادینه نشود . کار در این حوزه ها جوابگو نخواهد بود. لذا ما با تقسیم شهر به محله های کوچک و تشکیل یک نهاد با عنوان همیاران توسعه محله به دنبال اجرای برنامه یکپارچه سازی نظارت هستیم همچنین با تولید نرم افزار محله یار به دنبال دریافت مشکلات و دریافت ظرفیتهای محله هستیم که بتوانند بر اساس نیاز سنجی مردمی برای آن محله سند توسعه تهیه و اجرا گردد.

در این دیدار دکتر جندقیان ضمن تقدیر از اقدامات بعمل آمده خواستار برگزاری نشست منطقه ای به منظور ارائه طرح و تبیین مدل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری شدند و اعلام آمادگی معاونت دهیاریهای سازمان را برای هرگونه همکاری در این زمینه اعلام کردند.

تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور اجتماعي و فرهنگي كدپستي : 351479961    تلفن :  0232129203   و  0232129204  و 02333443493  و 02333448985 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal