دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
جستجو
معاون وزیر کشور: کاهش آسیب‌های اجتماعی گاهی با طرح‌های خرد میسر است 1398/07/14
معاون وزیر کشور: کاهش آسیب‌های اجتماعی گاهی با طرح‌های خرد میسر است

تقی رستم وندی روز یکشنبه در نشست تشکل‌های خیریه استان سمنان در سالن اجتماعات کوثر استانداری سمنان افزود: مقابله و پیشگیری از آسیب اجتماعی فقط نیازمند کارهای ریشه ای و ساختاری نیست و گاه اجرای طرح محلی از بروز بسیاری آسیب‌ها جلوگیری می کند.وی با اشاره به نفوذ فضای مجازی در جامعه امروزی، ابراز داشت: حضور جوانان در فضای مجازی با تهدیدهایی همراه است که با برنامه ریزی و کارهای خرد می‌توان آن را به فرصت تبدیل کرد.

وی ادامه داد: فقر، بیکاری، محرومیت، تغییر سبک زندگی از جمله عوامل آسیب‌های اجتماعی است و انجام کارهای خرد و اقدامات محلی موثر در پیشگیری است. رستم وندی یادآور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته با ناملایمات زیادی مانند جنگ نظامی، کودتا، ترور و تحریم اقتصادی دست و پنجه نرم کرده و خم به ابرو نیاورده است، این عملکرد جامعه نشان از جامعه مقاومتی و ریشه دار بودن ارزش های کشور است و به دلیل این هویت ایرانی و اسلامی، کشور هیچ‌گاه در اثر فشار دچار فروپاشی نمی‌شود.

وی تصریح کرد: تشکل‌های مردم نهاد برای کمک به مردم شکل گرفته‌اند و همواره دست مردم را برای عبور از مشکلات می‌گیرند.معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور اظهار داشت: در ابتدای انقلاب 52 درصد جمعیت کشور شهرنشین و 48 درصد روستایی بودند، اما اکنون در چهل سالگی انقلاب 74 درصد جمعیت کشور را جمعیت شهرنشین تشکیل می‌دهد.وی اضافه کرد: میانگین شهرنشینی در جهان 54 درصد است و آمار نشان می‌دهد کشور 20 درصد بیشتر از میانگین جهانی جمعیت شهرنشین دارد.رستم‌وندی بیان کرد: ابتدای انقلاب 52 درصد جمعیت کشور باسواد بود، اما اکنون 84 درصد جمعیت ایران باسواد و جمعیت دانشگاهی افزایش یافته است.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: تعداد دانش آموختگان مقطع کارشناسی در چهار دهه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 25 برابر شده است.

تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور اجتماعي و فرهنگي كدپستي : 351479961    تلفن :  0232129203   و  0232129204  و 02333443493  و 02333448985 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal