دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
جستجو
معاون وزیر کشور: دفتر غربالگری سلامت روان محلات در کشور توسعه می‌یابد 1398/07/14
معاون وزیر کشور: دفتر غربالگری سلامت روان محلات در کشور توسعه می‌یابد

تقی رستم وندی   در جمع خبرنگاران در سمنان افزود: امسال برای اولین بار با همکاری سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت روان به صورت یکپارچه دفاتر غربالگری، پایش و مراقبت روانی در محلات شکل گرفته است.رستم‌وندی ابراز داشت: ایجاد دفترهای غربالگری و مراقبت سلامت روان در محلات، 2 بار در شورای اجتماعی کشور مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد و برای این طرح پیش بینی مالی نیز درنظر گرفته شده است.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور یادآور شد: 20 هزار تشکل اجتماعی، سازمان مردم‌نهاد و موسسه خیریه از ابتدای انقلاب تا کنون در کشور ثبت شده که از این تعداد 2 هزار و 200 سازمان مربوط به حوزه جوانان است.وی افزود: 6 هزار موسسه از مجموع 20 هزار تشکل اجتماعی، سازمان مردم نهاد و موسسه خیریه توسط وزارت کشور و بقیه توسط سازمان بهزیستی، وزارت ورزش و جوانان و دیگر بخش‌های مرتبط ثبت شده است.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور ادامه داد: هشت هزار و 700 موسسه و تشکل اجتماعی از طریق سازمان بهزیستی تاکنون ثبت شدند.به گفته وی، در کشور در کنار موسسه‌های خیریه و سازمان‌های مردم، ظرفیت های مردمی گسترده دیگری مانند هیات مذهبی، کانون فرهنگی مساجد، انجمن‌های قرآنی و بسیج وجود دارد.رستم‌وندی از بسیج به عنوان بزرگترین نیرو و تشکل مردمی فعال در سراسر کشور یاد کرد و افزود: در کشور حدود 90 هزار هیات مذهبی، چندهزار انجمن قرآنی و بین 23 تا 25 هزار کانون فرهنگی مساجد وجود دارد.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور تصریح کرد: از تعداد موسسه‌های خیریه براساس مجوزهای صادرشده آمار مستند وجود دارد، اما از تعداد افراد تحت پوشش موسسه‌های خیریه اطلاعات دقیق وجود ندارد.وی خاطرنشان کرد: ایجاد سامانه جامع امداد برای دسترسی به اطلاعات دقیق از تعداد افراد زیرچتر موسسه‌های خیریه با همکاری سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) که در ثبت سمن‌ها فعال هستند در دستور کار قرار دارد.معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: سمنان در اجرای طرح واگذاری کار محله‌ها به تشکل‌های مردم نهاد عملکرد مطلوب داشته است که این طرح قابلیت اجرا به عنوان الگوی موفق در سراسر کشور دارد.

در استان سمنان 75 سازمان مردم نهاد جوانان پروانه فعالیت دارد که از این تعداد 39 سازمان در شهرستان سمنان ،20 سازمان در شهرستان شاهرود و 6 سازمان در شهرستان آرادان فعال است، شهرستان های دامغان ، سرخه،میامی ،مهدیشهر و گرمسار هر کدام دو سمن ثبت شده دارند.

بیشتر سازمان های مردم نهاد استان سمنان در حوزه اجتماعی فعالند که 40 سمن را شامل می‌شود و پس از آن حوزه های فرهنگی ،اعتقادی مذهبی و علمی پژوهشی، به ترتیب بیشترین تعداد سمن ها را شامل می‌شوند.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور به منظور شرکت در نشست تشکل‌های خیریه استان، بازدید از چند موسسه خیریه، محله های مجری طرح یکسان سازی و مرکز افکارسنجی و رصد آسیب های اجتماعی استان 2 روزه به استان سمنان سفر کرده است.

تعداد بازدید: 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفتر امور اجتماعي و فرهنگي كدپستي : 351479961    تلفن :  0232129203   و  0232129204  و 02333443493  و 02333448985 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal